نکات امنیتی که در خرید اینترنتی باید به آن توجه کنیم.

نکات امنیتی که در خرید اینترنتی باید به آن توجه کنیم

خرید اینترنتی امروزه به قستمی از زندگی روزمره تبدیل شده و بازارهای آنلاین در حال گسترش می باشند به شکلی که هر روزه فضا را برای بازارهای سنتی تنگتر می کنند. در شرایط کنونی خرید امن و با اطمینان خاطر یکی از دغدغه های کاربران فروشگاه های اینترنتی است. در این مقاله قصد داریم نکاتی را در مورد سایت های اینترنتی بیان کنیم تا با در نظر گرفتن آن ها بتوانید به اطمنیان خاطر و امنیت از سایت های معتبر خرید کنید.

خرید اینترنتی… چالش ها و راه حل ها
اگر شما هم از آن دسته افرادی باشید که برای خرید همیشه به دنبال بهترین قیمت و ساده ترین روش خرید هستید بدون شک تا به حال چندین بار خرید اینترنتی را تجربه کرده اید. امروزه دو معیار قیمت های رقابتی و سهولت در خرید باعث شده اقبال عمومی به بازارهای آنلاین هر روز بیشتر شود. بدون شک سهولت مقایسه قیمت ها و حرکت سریع بین فروشگاه های اینترنتی فضای رقابی شدیدی را بین فروشگاه های آنلاین به وجود آورده به طوری که به جرات می توان گفت اکثر کالاهای موجود در بازار با قیمتی مناسب تر در فروشگاه های آنلاین قابل دسترس هستند. از طرفی سهولت در خرید آنلاین بدون نیاز به صرف وقت و هزینه رفت و آمد باعث شده فروش اینترنتی عرصه را بر بازارهای سنتی تنگ تر کند.

اما بزرگترین چالش در یک خرید اینترنتی کدام است؟! 2 مشکل اساسی در خرید اینترنتی برای کاربران همواره وجود دارد، اول اینکه کاربران ترجیح میدهند کالا را قبل از خرید از نزدیک ببینند و لمس کنند. این مشل تا حد زیادی قابل حل است. کاربران اکثرا کالاهایی را به صورت اینترنتی خریداری می کنند که از قبل با آن آشنا هستند یا اطلاعات کافی در مورد آن دارند اما چالش بعدی و اصلی در خرید اینترنتی بحث اعتماد به فروشگاه های آنلاین و امنیت اطلاعات بانکی و حریم خصوصی است.

کدام سایت های فروش اینترنتی قابل اعتماد هستند؟

اگر شما هم از طرفداران خرید اینترنتی هستید یا قصد دارید به آن بپیوندید به نکات زیر توجه نمایید. با درنظر گرفتن این نکات به راحتی می توانید سایت های معتبر را شناسایی کرده و با خیالی آسوده از آن ها خرید کنید.

اینماد:
اینماد یا همان نماد اعتماد الکترونیکی را می توان به عنوان مهمترین عامل اعتبار یک فروشگاه اینترنتی در نظر گرفت. وجود نماد اعتماد الکرترونیک در هر سایتی نشان می دهد که این سایت از نظر حقوقی مورد ارزیابی قرار گرفته است و در صورت بروز هرگونه مشکل می توان به صورت قانونی اقدام کرده و از سایت موردنظر شکایت نمود. فروشگاه های اینترنتی در صورت هرگونه تخلف از داشتن اینماد محروم شده و شاکی می تواند حقوق ضایع شده خود را از طریق قانونی بازیابی نماید.
چگونه از وچود اینماد در فروشگاه های اینترنتی مطلع شویم؟

اینماد یک نشان اعتماد برای سایت محسوب می گردد که هر سایتی آن را در معرض نمایش قرار میدهد تا برای کاربران قابل مشاهده باشد. در اکثر سایت ها نماد اعتماد الکترونیک در پایین صفحه قسمت فوتر یا در صفحه اول قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *